Egy átlagos városban általában 3 dimenziót érzékelünk, függetlenül attól, hogy az autóban belül vagy kívül vagyunk.
Ezek általában a magasság, szélesség, hosszúság. És bár a tér végtelen, a térben elhelyezett doboz (pl. autó) belső térfogata azért mégiscsak véglegesnek mondható. Vagyis előbb vagy utóbb, de csak megtelik.
Ez személyautó esetében általában 5 fő körül mozog.
Viszont Isztambulban a fizika ezen a téren kicsit másképpen működik. Bár itt is 5 fő a személyautó férőhelye, mégis abba korlátlan mennyiségű embert bele lehet zsúfolni.
Az ajtón átbújva egy teljesen más dimenzióba kerülünk, és míg kívülről úgy látszik, hogy megtelt, belül bizony mindig lehet találni helyet újabb emberek, csoportok, focicsapatok számára.
És valójában teljesen mindegy, mennyien vannak benne, egy ember mindig még belefér. Ha másképpen nem, akkor fektetve.
Én már nemegyszer utaztam így, kilincsen ülve (szerencsére belül), félig az ablakban, lapjával befektetve felülre, stb… De lehet látni kisteherautót is, hogy elöl akár 5 ember is ül, holott az inkább csak 3 személyes lenne. (persze a plató is tele szokott lenni.)
Sajnos a csomagok már nem ilyenek. Azokra másképpen hat a fizika. Azok mindig nagyok, és nehezek. Függetlenül, mennyi cucc van bennük.
Sajnos ezért a csomagtartóba se mindig férnek bele. Egyik alkalommal Apuka azért próbálkozott egy ideig, próbálta így, meg úgy, de nem ment be. Nagy sóhajjal végül kivette a hatalmas szerszámos táskát meg a fúrót, mint aki most válik meg legjobb barátjától, majd berakta a csomagokat az újonnan megnyílt területre…
Törökországban az autó férőhelye mindig n+1,- Közlekedés Istanbulban (1.000)
- Vezetés Istanbulban (1.000)
- Ali bácsi mindig tud egy gyorsabb utat... (1.000)
- Isztambul szűk, egyirányú utcái (1.000)
- Ramadán - a Cukor ünnep (1.000)
- A minibusz, ami túl gyors volt (RANDOM - 1.000)
:DD