Amikor Sema először járt Buadapesten, az egyik első benyomása az volt, hogy milyen szép csendes kisváros.
Most, hogy én is huzamosabb ideje kint vagyok, hazaérkezvén nekem is feltünt, hogy mennyire kicsi a forgalom, és milyen hamar el lehet jutni a város másik végére.
Persze tudom, nyár van, és hiába próbálnak meg minden utat felbontani (akár még a légifolyosót is), még így is viszonylag dugómentesen lehet közlekedni. Mi se bizonyítja jobban, minthogy ittlétem alatt minden hülye papírt sikerült 2 nap alatt lerendezni, pedig a VI., XI., XII, és még más kerületek között elég sokat ingáztam…
Ehhez még annyi megjegyzés, hogy természetesen nem a papír a hülye, hanem aki kitalálta, majd azok kik tovább bonyolították. Ezért elnézést kérek az ártaanul meghalt fától, ki nem tudván, hogy az kivágásával további fák tucatjai kerülneknek legyilkolásra. Ezt a tömegmészárlást ma egyszerűen adminisztrációnak hívjuk…
Nade vissza az eredeti témához.
Mindenképpen érdekes, miként is látja egy külföldi azt a várost, amiben mi élünk. A turistának hatalmas elönye van, mert nem csak a cipőjét nézi, így észreveszi azokat a szép és érdekes dolgokat, amik mellett mi naponta megyünk és fogalmunk sincs róla, hogy ott van. Neki van ideje megcsodálni az Erzsébet-hidat, nemcsak átszáguld rajta. És bemegy abba a múzeumba, ahol mi óvodásként voltunk utoljára…
Aztán irigykedik a városlakókra, akik ezekkel a csodákkal együtt élhetnek, nemtudván, hogy azok inkább eljárnak másik országba, mintsem néha otthon is körbenéznének.
Persze a túrista mást is észrevesz, amit mi nem. Gondoltam, sikerül megcáfolni azt, miszerint Budapesten ugyan akkora a szemét, mint Isztambulban. De aztán voltam aluljárókban, és inkább nem erőlködöm…
Mit láthat egy török túrista, ha Budapestre jön? Természetesen azt, hogy mennyi minden milyen olcsó. Leginkább a kozmetikumok.
Aztán azt, hogy rengeteg ember úgy rohangál az utcákon, mintha reggel elfelejtett volna felöltözni. Tévedés ne legyen, a törököknél sem jár mindenki csadorban (ennek a jelentése egyébként sátor, ők a csadort turbánnak hívják). Ott is járnak lenge öltözetű lányok. A különbség inkább az, hogy a polón a kivágás még a térd felett, vagy alatt van.
Persze ez nem rossz, ha a tartalom olyan. Sőt, még olyat is láttam, akin mindez jól állt. A furcsa, hogy korábban nem volt olyan feltünő.
Azért nem mindent érzek úgy, hogy más lenne. Sok minden nem változott. Pl. a 4-es metró megállója kifejezetten ugyan olyan, mint 1 éve. A munkagép is ugyan ott áll. A buszsofförőrök kitartóan nem várják meg az utasokat, és még a TV-reklámok is ugyan ott tartanak, mint régen. Mintha el se mentem volna. 🙂
Nade ne gondolja senki, hogy negatívumokat akarok írni szép fővárosunkról. Ellenkezőleg. 1 év kihagyása után én turista tudok lenni, és ugyan úgy tudom élvezni a várost, mint a látogatok. Talán még jobban.
Így bíztatnék mindenkit, hogyha még nem tette, szánjon rá néha-néha egy hétvégét, és járja be azt a várost, amiért emberek százezrei, milliói fizetnek, hogy lássák.
Egyedül Ali bácsi buszsofför dinamikus és célorientált vezetése az, ami nagyon hiányzik…
Budapest a csendes kisváros,- Török mindenhol (1.000)
- A Pál utcai fiúk (1.000)
- A forró Magyarország (1.000)
- Török túristák Magyarországon (1.000)
- Megyünk disznónézőbe - török túristák Magyarországon - 2. rész (1.000)
- Mi kis március 15-ünk (RANDOM - 1.000)
Azért lehet itt is találni dinamikusan vezető buszsofőrt. 🙂 Bár nem tudom Isztambulban hogyan viszonyulnak ehhez az utasok, de itt ha csak egy picit is dinamikusabban megy, máris hőbörögnek. 🙁
Ezzel én is teljesen egyetértek. Hova lettek a régi dinamikus buszsofőrök? Régen annyian voltak, ma meg már lassan műkincs.
Isztambulban mindenki siet. Ez fontosabb annál, minthogy miképpen vezet a sofőr. Az se baj, ha kihagy pár megállót. 😀
Talán idén esélyünk van rá, hogy végre minden tankcsapdát befednek a Keleti pályaudvar előtt. Péntektől a főbejáratot is lezárták, oldalsó kapuknál közlekedhetünk, élmén… Esetleg karácsonyra ismét megnyitják a főkaput. o.O
Vagy addigra ásnak még egy gödröt. 🙂
Ne jósolj!
😀