Mai török focival kapcsolatos érdekességek a mobiltelefonok lesznek.
No nem a Gatasaray-os telefontok, és a Galatasaray indulós csengőhang, bár abból is annyi van, amiből hidat lehetne építeni a Boszporusz fölé. Hanem a török focis programok.
Közismert, hogy a törökök teljesen odáig vannak a fociért. Nemcsak a fiúk, hanem a lányok is. Második dolog, amiért odáig vannak, azok a macskák. Utána pedig a telefonok következnek.
Mivel macskán nem lehet futtatni semmit (bezzeg a macska milyen jól elfut bármin!), így nem igazán lehet őket összekötni a török focival. Még ha találni egy-két Beşiktaş rajongó cirmost is, fekete-fehér csíkokkal.
A szőrös állatokkal szemben viszont a mobiltelefonokon hatalmas focis készlet található.
Nálam Android van, így leginkább az ő készleteiből tudok válogatni.
Természetesen semmi akadálya, hogy a telefonunkat teljesen valamelyik csapat (főleg a négy nagy csapat) színeibe öltöztessük. Kezdve a már említett hát-, és előlappal. Bár az igazi az lenne, ha az iPhone világító alma logóját lehetne átalakítani Beşiktaş logóra.
Bár mintha a BlackBerry-re lett volna olyan program, hogy a hívásjelző led sárga-vörösben, sárga-sötétkékben, vagy sötétkék-lilában világítson. Sajnos fekete-fehérbe nem tudott, így a Beşiktaş rajongóknak más megoldást kell keresniük.
Miután beszereztük a megfelelő elő-, és hátlapokat, jöhet a telefon belső fociraszabása is.
Az összes nagyobb csapatnak találunk háttérképet, no és persze a himnuszukat. Legtöbbnek animált, élő háttérképe is felelhető.
Oké, ezek az alapok, amelyeket valószínűleg minden focirajongó be fog állítani a telefonon. Mit lehet még?
A legtöbb csapatnak van saját újságja, ahol a friss híreket lehet olvasni. Ma már viszont zöld világban élünk. Miért kellene a szegény fákat újságkészítés céljából kivágni, ha felhasználhatjuk őket elektromos áram fejlesztésére is? Ezért aztán számtalan elektronikus újságot tölthetünk le a telefonunkra a kedvenc csapatunktól.
A friss hírek mellett naprakészek lehetünk a pontok alakulásából is, amelyekre külön programokat is találhatunk.
Amennyiben viszont jobban értékeljük a hangos híreket (mert mondjuk éppen vezetünk, és nincs idő olvasni. Értsd: kiabálni kell azzal a sok hülyével, akik (szabályosan) szembe jönnek az egyirányú utcán), ők hallgathatják a sport rádiót is.
Egy igazi rajongó viszont nemcsak a friss híreket tudja kívülről, hanem az elmúlt eseményeket is. Ők külön teszt programot tudnak letölteni a telefonjukra, hogy felmérjék a tudásukat.
Fociból sosem elég. Nemcsak rajongói programokat találunk, hanem „sima” focis alkalmazásokat is. Kezdve a pattogó focilabda háttérképtől egészen a bírói síphangig.
Kedves rajongók! Nem kell mást tenni, csak a Google Play (régebben Market) oldalán beírjátok a kedvenc csapatotok nevét, és máris rengeteg programmal találkozhattok! 🙂
Török foci Androidra,- Törökök és a foci VB (1.000)
- Anya, köss nekem egy Fenerbahçes sapkát! (1.000)
- Moziba? Focira! (1.000)
- A rajongók csak ezt isszák! (1.000)
- Galatasaray sziget (1.000)
- Amikor a Galatasaray logó beleég a piritósba (RANDOM - 1.000)
„…..Mivel macskán nem lehet futtatni semmit (bezzeg a macska milyen jól elfut bármin!)….”
Ezexerint a macska szoftver és nem hardver 🙂 🙂 🙂
Veszélyesebb, mint bármely hardver vagy szoftver… 😀
Harika! Milyen kár,hogy tök hottentotta vagyok ezekhez az informatikai dolgokhoz! 🙁
Hidd el, jobb nélkülük! 🙂
Pedig éppen mondani akartam, hogy Feyyaznak most ragyogott fel a csillaga. 🙂
Ahogy mondani szokták, ezeket a programokat 12 éves amerikai iskoláslányokra méretezik:)
Her zaman,her yerde en büyük Türk Milli Takım! Harika dün akşam!!!