Jobbak vagyunk, mint az USA!

Pontosabban a török mobil internet jobb, mint az amerikai. És nemcsak a reklám szerint!

Türkcell (Isztambul) vs USA

A Türkcell (a legnagyobb török telefontársaság) már régebben is készített olyan reklámot, miszerint az ő mobil internete gyorsabb, mint a németországi. Persze akkor mindenki azt mondta, hogy ez úgyis csak reklám…

Most viszont igencsak meglepő dolgok történtek. Ugyanis Steve Woziak, az Apple társalapítója is itt járt Törökországban, Isztambulban. Éppen meg akarta nézni a török líra és az amerikai dollár közötti árfolyamot az interneten, hogy kiderüljön, mennyibe is fog kerülni az a bizonyos szőnyeg. Viszont azt tapasztalta, hogy a mobil internet hú de gyors.

Gyorsan le is futtatott egy speciálisan erre a célra készített tesztprogramot (speedtest.net), és nagyot csodálkozott. Fogta gyorsan a szőnyeget, és mindjárt meg is írta az otthoniaknak, hogy bizony, Törökországban a 3G gyorsabb, mint otthon a 4G.

Azaz a szuper-modern nyugati szuper-modern gyors hálózat lassabba, mint a régebbi, keleti.

Lett is nagy balhé mindjárt.

Természetesen nem hagyhatta ki ez a szuper-modern lehetőséget a Türkcell. De még a Vodafone is azonnal rákattant a témára. Végre nem egymást dobálják sárral, hanem egy új játékost. És nem is akárkit!

Gyorsan kis is ment mindenki az utcára, internet sebességet mérni. Szakértők pedig az USA-ban, és Törökországban is több városba (USA: Los Angeles, San Francisco, San Jose (Silicon Valley), Washington, New York; Türkcell: Isztambul, İzmir, Erzurum (a világ vége), Trabzon (itt meg mindig esik az eső), Ankara; Vodafone: Isztambul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Kocaeli, Konya, Samsun, Tekirdağ (Rodostó) ). Persze mindenki elküldte a saját szakértőit is a nagyobb a városokba (az ellenfél szakértőit pedig melegebb városokba). Bizonyára azért mindenki gondosan kerülte azokat a helyeket, ahol azért nem olyan gyors az internet. Így biztosan nem az isztambuli metróban tesztelték (bár a Türkcell szerint a Maramary-ban, a Boszporusz alatt már most is lehet YouTube-t a halakkal). Az eredményen pedig mindenki meglepődött, ki-ki a maga módján.

Türkcell vs USA
Türkcell vs USA (forrás: PCnet)

Természetesen az USA-ban botrány lett. Míg Törökországban hatalmas reklám kampány alakult ki. Még Amerikába is küldtek ki embereket, akik elmondhatták, hogy mennyire lassú ott az net. Ezt persze jól kiplakátolták mindenfele a városban.

Törökországban egyébként tényleg nagyon jó a mobil hálózat. Sokak szerint a legjobb Európában, és a németek építették ki. Az elmondások szerint azért, mert akkoriban még a törökországi telefonok 99% Németországból származott. Ma már kemény rendeletekkel védik a külföldről behozott telefonokat (pl. két évente csak egyet lehet, azt is jó drágán).

Ezzel együtt pedig a törökök imádják. Azt is lehetne mondani, hogy nekik lett kitalálva. Az a török, amelyik éppen nem a telefonba beszél, az biztosan a Facebookon lóg. Sőt! Ha 10 fiatal elmegy együtt bulizni, akkor ott 2 beszélget, 4 írja fel a netre, hogy miről szól a csevegés, míg a másik 4 azt mesélni, mit olvasott most éppen a neten (vagyis azt, amit a szomszéd asztalnál pár perce kitettek a Facebookra).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
Jobbak vagyunk, mint az USA!, 9.7 out of 10 based on 3 ratings
 

3 Replies to “Jobbak vagyunk, mint az USA!

  1. Utolsó bekezdéshez: ha az utcán egy fiatalt látok telefon nélkül, két gondolat suhan át a fejemen– ő egy külföldi, vagy egy perverz török, aki mutogatja az üres kezét 😀

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/10 (4 votes cast)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .