Mert vannak dolgok, amiket nem elég elmondani, le is kell írni.

A fenti tábla azt szeretné mondani, hogy tilos a szökőkútban úszni. Pontosabban: a medencébe bemenni Veszélyes és Tilos. Maga a piktogram jelzi, hogy nemcsak bemenni, hanem úszni is tilos.
Alatta viszont mindjárt egy frappáns idézetet is találunk, hogy a medencevíz gyógyít.
Vagyis hiába leszünk szépek és egészségesek egy kis úszkálástól, ezt most ne itt tegyük, mert itt eme nemes tevékenység veszélyes. Meg egyébként is tilos. A parkban sétálók esetleg megbotránkoznak a pöttyös úszóruhánktól. Különben sincs a közelben öltözőszekrény.
Ha jobban megnézzük a medencét, azaz a szökőkutat, láthatjuk, hogy itt tényleg veszélyes vállalkozásba fog az, aki az úszással próbálkozik. Nem is beszélve azokról, akik a toronyugrási szenvedélyüknek is itt szeretnének áldozni.
Ugyanis még a legmélyebb helyen is kevesebb, mint 2 cm a vízmélység.

Sőt! Ha jobban megnézzük, a „medence” egy jelentős része száraz. Így ha mégis úszni szeretnénk (amit ne tegyünk, mert veszélyes is tilos), akkor minden hossz végén futni kell. Viszont jól lehetne a vizi-, és a szárazföldi focit ötvözni.
Úgyhogy kedves turisták és arra járók! Ha meglátjuk ezt a szökőkutat, próbáljunk ellenállni az apróbetűs csábításnak (medencevíz gyógyít), és ne öltözzünk át mindjárt (nincs is öltözőszekrény), és ne ugorjunk be egyet úszni, bármennyire is meleg az idő!
A szökőkútban úszni tilos!,- Béla supermarket (1.000)
- Március 15. - első év (1.000)
- Az óraátállítás Isztambulban (1.000)
- Most igen vagy nem? (1.000)
- Kultúrális ütközések (1.000)
- Így kell Galata-tornyot rajzolni (RANDOM - 1.000)
Ilyenkor normál esetben a „fürödni tilos” táblát rakják ki, hiszen ki tudja, hogy hány napos vizet kerenget a szökőkút rendszere. Azért kisbabák ne mászkáljanak már benne. Pár galambért pedig nem kár. 😛 Ám az „úszás” azért tényleg túlzás… 🙂