Péntekre, de még inkább hétvégére egy kis lazulásnak.
Isztambul, eredeti nevén Konstantinápoly*, még ma is sok helyen ezen a néven szerepel a térképen. Holott ez nem helyes.
Ezt elégelte meg 1953-ban a The Four Lads nevű együttes, aki Isztambul elfoglalásának 500. évfordulójára írt egy dalt. Melynek címe:
Istanbul (Not Constantinople)
Őket itt lehet meghallgatni.
Ha pedig hallgatás közben a helyes férfiakat is szeretnénk látni (mégiscsak a blog olvasóinak 70% nő, vagy növésben van)
Egy kicsit gyorsabb, és ezért ismertebb a They Might Be Giants feldolgozása.
Ez idáig nagyon jó.
Csakhogy tél van, ki sem mozdulunk otthonról, így íme az igazi fitnesz, táncos verzió! Ez amolyan hétvégi házi feladat.
A Just Dance Now programmal mi magunk is végigtáncolhatjuk a klasszikus isztambuli zenét.
A Just Dance Now egy olyan speciális program, ahol a számítógépet (vagy a TV-t pl. Google Chromecast-on keresztül) összekötjük a mobil telefonnal. A képernyőn látjuk, hogy mit is kellene táncolni, mi pedig azt próbáljuk meg követni. Telefonnal a kezünkben.
Mivel a telefonban már különféle mozgás érzékelők vannak, így a program eléggé jól nyomon tudja követni, mennyire pontosan táncolunk illetve ugrálunk össze-vissza. Ha nem térünk el nagyon az eredetitől, akkor pontokat kapunk érte.
Mivel az egész rendszer hálózatban van, így a világ más pontján levőkkel táncolhatunk, és versenyezhetünk, ki tud több pontot összeugrálni.
Ha esetleg valakinek nincs lehetősége a Just Dance Now-ba belépni, akkor ezen a YouTube videón is lekövetheti a táncot:
Végül is erre is lehet ugrálni, csak pontot nem kapunk érte. Én a zebrával szoktam lenni egyébként.
Aki viszont úgy érzi, hogy profi táncos (vagy csak szeretne fiatal hajlékony táncoló lányokat nézni – gondolván a fiú olvasókra is), nekik ezt a videót ajánlom:
Mindenkinek jó mozgást hétvégére! 🙂
Isztambul, nem pedig Konstantinápoly,* Isztambul neve eredetileg nem Konstantinápoly volt, hanem Lygos. Később lett belőle Büzasz, de az valahogy nem állt jól neki, így a rómaiak átnevezték Byzantium-nak. Majd lett belőle Augusta Antonina. Amikor viszont Nagy Konstantin felkarolta a várost, és Rómával egyenértékűvé emelte, majd még azt is meghaladta, akkor már sokan Nova Roma-nak (új Róma) vagy Alma Roma-nak (Róma 2.0) majd pedig Roma Constantinopolitana-t hívták. Majd csak ez után lett belőle Konstantinápoly.
Érdemes átböngészni a Wikipedia – Names of Istanbul (angol) oldalát, ahol még több névvel ismerkedhetünk meg. Pl. a Csing Dinasztia alatt hívták Kangsitanyinuoge’er-nek (康思坦貽諾格爾). Ma pedig Junshitandingbao-nak (君士坦丁堡). Ezt úgy jó tudni, hogyha esetleg összefutunk egy kínai turistával, és megkérdezi, hol is van éppen.
- Eurovision 2009 - 1. elődöntő (1.000)
- Eurovision 2009 – 2. elődöntő (1.000)
- Eurovision 2009 - döntő (1.000)
- Eurovision 2009 - technika (1.000)
- Már csak egy hét az Eurovisionig! (1.000)
- Isztambul és a zene (RANDOM - 1.000)
Jó indítás volt így kora reggel, én a hastáncos hölgyeménynek látszóval voltam (a rágcsálóktól irtózom, így ő szóba sem jöhetett. A zebra pedig már a Tied, a sasszerű lényt pedig meghagytam a fiúknak). A bejegyzésed szuper!
Akkor már csak 2 ember (illetve egy madár meg egy egér) kell, és kezdődhet a buli! 🙂