Kalandok Isztambulban és Törökországban.

Magyarország első török nyelviskolája

Napjainkban egyre nagyobb az igény a török nyelv ismeretére, illetve tanulására. Egyre több a kereskedelmi, kulturális, oktatási és egyéb kapcsolat Magyarország és Törökország között. Egyre több magyar költözik ki a mesés keleti országba, és egyre több török él hazánkban. A törökök mindig is barátsággal tekintettek ránk, magyarokra, sőt testvér népnek tartottak és tartanak ma is. Ezt a barátságot nem szabad elhanyagolni, hanem ápolni kell.A Török Köztársaság itt áll az Európai Unió kapujában, Isztambul pedig Ázsiát Európával összekötő híd. Törökország pozíciója rendkívül jelentős, és egyre többen látják meg a benne rejlő lehetőségeket.

Török Nyelviskolánkban lehetőséget biztosítunk arra, hogy a nálunk tanuló diák minél hamarabb képes legyen kihasználni ezeket a lehetőségeket. Iskolánkban különleges módszerekkel dolgozunk, mely módszerek segítségével rendkívül jó eredményeket tudunk elérni, diákjaink már az első hónapban megtanulják kifejezni magukat törökül, megtanulnak nem félni a nyelvtől. Módszereink magabiztosságra nevelnek. Iskolánk céljai közé tartozik az is, hogy megtanítsuk a diákoknak a nyelv szeretetét. Módszereink nem a hagyományos iskolai módszereken alapulnak, ami azt jelenti, hogy megpróbáljuk úgy megtanítani a török nyelvtant, hogy a diák ne vegye észre, hogy nyelvtant tanul. Nem kell idegen szavak hosszú listáját bemagolniuk, ami valójában nem is vezet tartós eredményre. Iskolánk tanárai és diákjai között megpróbálunk egy összetartó közösséget létrehozni, akik az élet minden területén segítik egymást. Az órák, a szemináriumok és a közösségi programok nagyon jó hangulatban telnek.

A több éves tanítási gyakorlat során volt alkalmunk megtapasztalnunk, hogy mivel segíthetünk a legjobban a diáknak, illetve melyek azok a módszerek, amelyek valóban a legcélravezetőbbek. Rengeteg saját készítésű anyagot használunk a török nyelvtanítás során. A diákok pozitív visszajelzései alapján érezzük csak igazán, hogy volt értelme létrehoznunk a török nyelviskolánkat, melynek létezését a diákoknak köszönhetjük.

Azt szokták mondani, hogy kettőn áll a vásár, vagyis két ember kell a tanuláshoz. Természetesen ezt a nagy igazságot mi sem cáfoljuk meg, viszont azt bizton állíthatjuk, hogy sikeresen tanítunk meg olyan embereket is a török nyelvre, akiknek nincs igazán idejük a török órákon kívül foglalkozni a nyelvvel. Vagyis, sokkal több múlik a tanáron, mint ahogy azt általában gondolják. Meg kell tudni szerettetni a török nyelvet, semmiképpen sem szabad elvenni a kedvet a török tanulástól. Egy új nyelv tanulása felszabadító érzés, sokszor egy egészen új személyiséget képes kölcsönözni az embernek. Ezt az érzést kell tudnunk átadni. Steve Kaufmann azt írja egy könyvében, hogy a nyelvtanulás olyan, mint a szerelem. Az ember a szerelme tárgyát olyannak fogadja el, amilyen és nem kérdezni meg tőle, hogy miért olyan, amilyen. A nyelvtanulás ehhez az érzéshez hasonló. A török órákon mi is ezt a tanítást próbáljuk meg követni.

Vannak diákok, akik nem szeretik a sokszor felesleges nyelvtani szabályokat, nem szeretnek magolni, vagy csak egyszerűen nincs idejük rá. Mi ebben a helyzetben is tudunk segíteni. Beszéd centrikus módszerekkel tanítunk sok játékkal és kommunikációval, óráink nagyon jó hangulatban telnek. A normál török nyelvtanfolyamok mellett török email-nyelvkurzusunk is van.

Most minden beiratkozó ajándékba saját készítésű nyelvi kiegészítő anyagokat kap, amelyek rendkívül hatékonyan segítik a nyelvtanulást. Nagyon hasznosak azok számára is, akiknek nincs idejük leülni tanulni. Az anyagokat minden érdeklődő külön nyelvi programként is megvásárolhatja. Vagyis, aki nem tud török tanfolyamra járni, az anyagokból otthon is nagyon jól felkészülhet.

Már régóta tervben volt, hogy indítunk török intenzív nyelvtanfolyamokat olyanoknak, akik a közel jövőben kiköltöznek Törökországba, vagy egy munkához minél hamarabb meg kell tanulniuk törökül, vagy csak egyszerűen intenzíven szeretnék fejleszteni tudásukat. Az idén nyáron fogjuk indítani az első török intenzív kurzusunkat. Az intenzív tanfolyamok hozzásegítenek ahhoz, hogy a diák elinduljon azon az úton, amely a nyelv szeretetéhez vezet. Ugyanis, ha valaki valóban szeret egy nyelvet, sokkal könnyebben tudja elsajátítani azt. A török intenzív tanfolyamok lényege az, hogy kialakítsuk a diákban ezt a szeretetet, illetve felerősítsük azt. A török intenzív órákon eltérünk a normál órák tananyagától, olyan anyagokat állítunk össze, amelyek minden nyelvi szinten lévő diák számára élvezhetőek és fejlesztőek. Köztudott, hogyha valaki intenzíven foglalkozik egy nyelvvel, sokkal könnyebben és maradandóbban meg tudja tanulni azt, hiszen minden nap éri őt a nyelvi inger.

Nálunk nagyon sokféle lehetőségből választhat a tanulni kívánó diák. Vannak normál török nyelvtanfolyamaink, amelyek általában 30 órásak, vannak török magánórák kedvező áron, van lehetőség online török tanulásra skype-on keresztül, van email-es kurzusunk, amelynek hanganyagát anyanyelvi török tanárral vesszük föl, és igyekszünk minél több török nyelvi szemináriumot tartani, amin a török nyelviskola minden diákja részt vehet. Az idén nyáron pedig elindítjuk az első intenzív török nyelvtanfolyamunkat. Célunk, hogy minél több törökül tudó ember legyen Magyarországon, hogy minél többen érdeklődjenek a török kultúra iránt, és minél szorosabbra fűzzük a török-magyar barátság szálait.

Üdvözlettel:

Szigeti Boglárka
(30) 335 1129
szigetibogi@gmail.com
www.reginahungariae.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (7 votes cast)
Török nyelvtanulás, 7.4 out of 10 based on 7 ratings
 
 • Nincs hasonló bejegyzés

2 hozzászólás a(z) Török nyelvtanulás bejegyzéshez

 • I discovered with great interest your blog concerning Istanbul.
  I am a Belgian citizen living in Istanbul.
  My mother’s family name is Toth.
  Our family is from the Kosice area in today’s Slovakia.
  Are we relatives ?
  Regards.

  • Maybe… 🙂 It is possible that we are relatives. 🙂 But Tóth is very common name in Hungary. It’s mean: Slavic, Nord Slavic, generally Slovak.
   There are about 180.000 Toth around of the Word. I suggest this site to find more interesting information about this name. For example, you are not alone! Here are 300 other Toth in Belgium. Good luck to find them! 🙂

   But still we can be close. My Toth family is from Salgótarján, and before they came somewhere from Nord. It is about 150 km from Kosice. So it is possible that our grand-grand-grand-grand fathers is the same 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .


43
Egyedi
Látoagtó
Powered By Google Analytics
Isztambul reptéri transzfer
Isztambul reptéri transzfer - A magyarok transzfere Isztambulban

Isztambul reptéri transzfer A magyarok transzfere Isztambulban

Támogasd a blogot!
Süti + GDPR, személyi jogok meg ilyenek

A Web-oldal sütiket tartalmaz (meg néha mi is sütögetünk, de az másik téma). Ebbe belekerülnek ilyenek, mint IP-címek. Amennyiben valakinek van ideje, ezekkel az IP-címekkel lehet vagánykodni. Pl. meg lehet tudni, ki honnan, mikor olvasta a blogot, miket írt, hány pontot adott, meg ilyeneket. Ezen kívül a Google is nyomon követ. Ez pedig olyasmit jelenet, hogy ha elolvasod ezt az oldalt, meg másik oldalt is, akkor ezt össze fogja kötni, és mindenféle következtetéseket von le. Majd olyan statisztikákat lehet lekérni, hogy ezt az oldalt inkább olyanok olvassák, akik homokvárat szeretnek építeni, vagy akik inkább főzőcskézni szeretnének.

Én ezzel nem fogok foglalkozni, mert nagyon nincs rá időm. Amennyiben viszont téged zavar, ajánlom a TOR Browser használatát, vagy valami anonim szűrőt.

Továbbá, ha úgy érzed, hogy a rendszer valamelyik személyes (vagy személyesnek érzett) adatodat tárolja (legyen akár az IP címed), és ezt szeretnéd törölni, akkor szóljál. És közös erővel megtesszük. 🙂

Ha bármi más GDPR, vagy személyi jogi problémád van az oldallal kapcsolatba, jelezd bátran, és valamit kitalálunk rá! 🙂

A pontos idő Törökországban
Isztambulról röviden
"Viccesnek szántam, de közben halál komoly :)" Dalma
Támogasd a blogot!
Kategóriák
Porosabb bejegyzések
Legbaróbb beszólások
  Learn Turkish
  iyi bir otel
  “a good hotel”
  Isztambul időjárása
  Isztambuli szelek
  Drone röppenések