Török sátor-kávézó Egerben

Rama talált egy izgalmas helyet Egerben, hogyha valaki éppen nem tud Törökországba jönni. Sőt mi több, a kávézó-étterem nem is a mai modern Isztambult mutatja be, hanem visszarepít minket az időben az oszmán időszakba.

Ez ugyanis egy oszmán sátor. A hely neve is ez: Egri Pasa Sátra.

A Vezéri Sátor formájú kávézó igazi, eredeti török szőttesből áll, mint ahogy a berendezések is mind Törökországból származnak. Rama elmondása szerint még egy eredeti török ember is bekerült a csapatba. Ez azért jó garancia, hogy a felszolgált ételek is italok kellően törökösek legyenek.

Az egész projekt Oroszné Bodnár Erika álmával indult egy 2011-es önkormányzati pályázattal. Ennek eredménye az Egri Vársétány alatt, a Török-Magyar testvériség emlékpart szomszédságában látható Sátor. Ráadásul a Török-Magyar Baráti Társasággal sok közös programot terveznek:

  • Zenei és tánc bemutatók, 
  • Karagöz (árnyjátékok)
  • Fegyver és népviselet bemutatók
  • Vízipipa ceremonia
  • Keleti mesemondó
  • Egyéb látványos művészeti és kulturális rendezvények

Mindeközben pedig lehet dönert, baklavát, helvát vagy lokumot enni. És persze nem maradhat el a török tea, kávé vagy az erősebbeknek a rakı sem.

Aki kíváncsi rá, ezen az oldalon megtalálja a pontos helyszínt és a további információkat.

A cipőt természetesen a kapuban le kell venni.

Egri Pasa Sátra
Egri Pasa Sátra
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Török sátor-kávézó Egerben, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
 

5 Replies to “Török sátor-kávézó Egerben

  1. Sajnos a fenti link már nem él, ez egy kamu weboldal, amire felvették a támogatást:

    „Aki kíváncsi rá, ezen az oldalon megtalálja a pontos helyszínt és a további információkat.”

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .